ایران بارانی می گردد

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت آب و هوایی کشور طی سه روز آینده گفت:

ایران بارانی می گردد
  • مجله محیط زیست

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی سه روز آینده اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی، امروز (20 بهمن ماه) نیمه غربی کشور تحت تأثیر این سامانه بارشی است و پیامد آن ابرناکی، بارش باران، برف و وزش باد و در مناطق جنوب غرب و جنوب کشور بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد است.

وی اضافه کرد: فعالیت این سامانه به صورت بارش پراکنده به تدریج به شرق، شمال شرق، کشور و شرق سواحل دریای خزر خواهد رسید. بیشینه بارش های امروز (20 بهمن) در غرب و جنوب غرب کشور در استان های خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، کرمانشاه و کردستان است.

وظیفه بابیان اینکه فردا (21 بهمن ماه) فعالیت بخش شمالی این سامانه محدود به شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور و به تدریج از کشور خارج می گردد، اظهارکرد: در این روز با تقویت جریانات مرطوب جنوبی در جنوب کشور علاوه بر تداوم بارش در جنوب غرب و دامنه های زاگرس مرکزی، بارش در جنوب استان های فارس، کرمان، بوشهر و شمال هرمزگان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود و در این مناطق احتمال آب گرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها و مسیل ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه این بارش ها در مناطق مرتفع و سردسیر به صورت برف پیش بینی می گردد، گفت: در جنوب و جنوب غرب کشور نیز به صورت رگبار و رعد و برق و گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود. در روز دوشنبه (22 بهمن ماه) اکثر مناطق کشور تحت تأثیر این سامانه است و سه شنبه به تدریج از غرب کشور از میزان ابرناکی کاسته خواهد شد. از اواخر چهارشنبه (24 بهمن ماه) نیز این سامانه از نوار شرقی کشور خارج خواهد شد.

وظیفه درباره وضعیت آب وهوایی تهران طی سه روز آینده نیز اظهارکرد: آسمان تهران فردا (21 بهمن ماه) نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 10 و یک درجه سانتیگراد می رسد. در روز دوشنبه (22 بهمن ماه) آسمان پایتخت نیمه ابری گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می گردد و حداکثر دمای هوا 9 درجه و حداقل آن صفر درجه سانتی گراد خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "ایران بارانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران بارانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید