خبرنگاران مراکز سلامت روان البرز خدمات ویژه ارائه می دهند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، کرج - خبرنگاران - مدیرکل بهزیستی استان البرز اعلام کرد که با توجه به شیوع گسترده کرونا و مسائل روحی و روانی ناشی از این بیماری ، مراکز سلامت روان بهزیستی در سطح استان خدمات ویژه به بیماران ارائه می دهند.

خبرنگاران مراکز سلامت روان البرز خدمات ویژه ارائه می دهند

اسدالله حیدری روز شنبه در جمع انجمن پرنده پارسی به مناسبت روز جهانی بهداشت روان افزود: مراکز سلامت روان در شهرستان های کرج و ساوجبلاغ با برگزاری کلاس های برخط یا آنلاین آموزشی برای افراد دچار بیماری اعصاب و روان برنامه آموزشی اجرا می کنند.

وی ادامه داد: این برنامه ها شامل کلاس های کاهش اضطراب ،آموزش آنلاین مشاغل خانگی در قرنطینه و آموزش فرزند پروری است که با مشارکت فعال با موسسات و پایگاه های سلامت اجتماعی برای توزیع اقلام بهداشتی ،ماسک ،ضد عفونی کننده نیز اقدام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز یاد آورشد: طی 2 سال اخیر تنها یک مرکز در استان البرز به فعالیت خود ادامه داده و 2 مرکز به دلیل درآمد پایین و تعارض منافع در شهرستان های طالقان و نظر آباد به تعطیلی کشیده شده اند که در سال گذشته یک پروانه مسوول فنی و یک پروانه فعالیت توسط کمیسیون ماده 26 برای تاسیس و فعالیت مرکز سالمت روان محلی در شهرستان های کرج و ساوجبلاغ صادر شده است .

وی گفت: با توجه به تجربه پیروز سازمان بهزیستی کشور برای فعالیت مراکز سلامت روان محلی شهرداری در خانه های بهداشت روان و سراهای محله رایزنی هایی از سال گذشته با شهرداری کرج همکاری دراین بخش آغاز شده است.

وی افزود: طبق هماهنگی های صورت گرفته اداره کل بهزیستی تلاش دارد تا با ارایه مجوز سلامت روان محلی به خانه های بهداشت روان ، سراهای محله شهرداری ، استقرار دارندگان پروانه فعالیت مراکز روان محلی خانه های بهداشت روان علاوه بر بر ارتقاء سطح فعالیت و ایجاد زمینه افزایش درآمد و کاهش هزینه های مراکز در گسترش تعداد مراکز سلامت اقدام کند.

حیدری یادآورشد: اکنون در استان البرز 18 مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان تحت نظارت بهزیستی وجود دارد که شامل 12 مرکز آقایان و 8 مرکز بانوان است در این مراکز خدمات پزشکی ، نگهداری، آموزشی و توانبخشی ارایه می شود و میزان یارانه بگیران از سوی بهزیستی در این مراکز به تعداد 621 می باشد.

وی گفت: اداره کل بهزیستی البرز در این مراکز به ازای هر نفر در مراکز درجه (یک) مبلغ یک میلیون و 110 هزارتومان برای افراد فاقد سرپرست، مبلغ 924هزارتومان برای یارانه بگیران عادی پرداخت می کند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان داشت: برنامه های قابل اجرا بهزیستی البرز در هفته سلامت روان برگزاری آموزش آنلاین مهارت های ارتباطی همسران ویژه روانشناسان و مشاورین مراکز و دفاتر مشاوره دولتی و غیر دولتی و موسسات تحت نظارت بهزیستی استان البرز، برگزاری مانور هفته سلامت در پایگاه های سلامت اجتماعی و چاپ و توزیع بروشور ، تراکت و بنر هفته سلامت روان و همچنین توزیع کتابچه های مهارتهای زندگی ، فرزند پروری و بحران کودک خواهد بود.

وی گفت:به منظور اطلاع رسانی وآگاه سازی جامعه ارایه مشاوره تلفنی آنلاین و خدمات مشاوره حضوری رایگان در مراکز مشاوره دولتی و مراکزغیر دولتی داوطلب، برگزاری جشنواره عکاسی با موبایل با موضوع راههای ارتقای سالمت روان آموزش و ارتقای سلامت روان در زمان شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی نیز از دیگر برنامه های قابل اجرای بهزیستی استان البرز در هفته سلامت خواهد بود.

18 لغایت 24 مهرماه به نام هفته بهداشت روان نامگذاری شده که شعار سال 99 این هفته سلامت روان برای همه، سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا نام گذاری شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مراکز سلامت روان البرز خدمات ویژه ارائه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مراکز سلامت روان البرز خدمات ویژه ارائه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید