سودانی ها خروج نیروهای ارتش کشورشان از یمن را خواستار شدند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، تعدادی از فعالان سودانی با راه اندازی کمپین خروج ارتش سودان از یمن خواستار خروج نظامیان این کشور از ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی شدند.

سودانی ها خروج نیروهای ارتش کشورشان از یمن را خواستار شدند

به گزارش گروه بین الملل انجمن پرنده پارسی، تعدادی از فعالان سودانی هشتگ #سحب-الجیش-السودانی-من-الیمن را راه اندازی کرده و خروج نیروهای ارتش سودان از یمن را خواستار شدند.

تاج السر عثمان اندیشمند سودانی در این باره با اشاره به اینکه محمد حمدان معروف به حمیدتی عضو شورای حاکمیتی سودان بهای نیروهای سودانی شرکت کننده در یمن را دریافت کرده است، نوشت: درخواست خروج سربازان سودانی از یمن ضرورتی است که تأخیر در آن جایز نیست.

وی نوشت که فیلم تأسف باری از فرزندان سودان را در حال جنگ در مرز عربستان سعودی مشاهده کرده، جنگی که هیچ سود و منفعتی برای سودان ندارد.

فعال دیگری با نام سفیر خلا نوشت که باقی ماندن ارتش سودان در جنگ یمن اهانت است و ما از مسئولان کشور می خواهیم به این کُمدی سرانجام دهند.

وی درباره این ادعای فرماندهان ارتش سودان که مشارکت نیروهای سودانی برای حمایت از اراضی مقدس بوده است نوشت: اگر این گونه است چرا همه کشورهای اسلامی در این جنگ مشارکت ندارند؟

خلا همچنین با اشاره به اشغال منطقه حلایب و شلاتین توسط مصر، اضافه کرد که بایستی ارتش سودان برای بازپس گیری این مناطق وارد جنگ شود.

از سوی دیگر تاجر السر عثمان در صفحه توئیتر خود نظرسنجی از سودانی ها درباره خروج فوری نظامیان سودانی از یمن انجام داد که 81 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی موافق خروج فوری این نظامیان از یمن بودند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن دو روز پیش آمار سنگین تلفات نظامیان سودانی + حاضر در عملیات نظامی ائتلاف سعودی علیه یمن را فاش کرد.

سرتیپ یحیی سریع مجموع خسارت های جانی وارد شده به مزدوران ارتش سودان از آغاز حملات به یمن را بیش از هشت هزار کشته و زخمی و مفقود خواند و گفت تعداد کشته های مزدوران سودانی حدود 4253 نفر است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سودانی ها خروج نیروهای ارتش کشورشان از یمن را خواستار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودانی ها خروج نیروهای ارتش کشورشان از یمن را خواستار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید