مشهورترین خیابان های جهان کدامند؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، یکی از راه های واقعی برای داشتن خاطره و تجربه ای لذت بخش از یک شهر، قدم زدن در خیابان های آن است. خیابان های هر شهر می توانند تصویری آنی از تاریخچه، معماری، شخصیت و هر چیزی که پشت یک شهر وجود دارد را برای شما نمایان نمایند.

مشهورترین خیابان های جهان کدامند؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، بی شک همه کشورها براساس سبقه تاریخی، فرهنگی ، اقتصادی و ... خود مکان ها و معابر معروف دارند که در ادامه 9 خیابان مشهور دنیا که به عنوان زیباترین و جذاب ترین و یا معروف ترین خیابان های دنیا شناخته می شوند، به نقل از سایت اینسپیریشن ریهالت آورده شده است:

1) آبراهه های آمستردام، هلند

هیچ جاده آسفالت شده و خاکی یا مملو از وسایل نقلیه در این شهر وجود ندارد، ، اما کانال های آمستردام بهترین خیابان های دنیا هستند. با قایق های بی شمار و دوچرخه هایی که در حاشیه این آبراهه ها می رانند، پیاده روی در این خیابان ها را می تواند بسیار خاطره انگیز کند.

2) خیابان های آگوئدا، پرتغال

آن چه که ابتدا به عنوان پورژه ای تابستانی شروع شد، سپس به شاهکاری هنری تبدیل شد. پروژه آسمان چتری در سال 2011 میلادی به عنوان بخشی از جشنواره هنر شهر آگوئدا شروع شد. در این جشنواره ساکنان شهر چترهای رنگارنگ را برای خنک کردن خیابان بر فراز آن آویزان کردند و اکنون این ایده رنگارنگ به بخشی دائمی از این خیابان زیبای شهر مبدل شده است.

3) خیابان وال استریت نیویورک آمریکا

این خیابان بلند هشت بلوکی تقریبا در شمال غربی تا جنوب شرقی از برادوی تا سوث استریت کشیده شده است. اگر چه هیچ چیز رنگارنگ یا جالبی برای تماشا در این خیابان وجود ندارد اما ساختمان بازار بورس نیویورک که بزرگ ترین بورس دنیا از نظر میزان معاملات و حجم اقتصادی است، در وال استریت قرار گرفته است و با وجود فعالیت سایر مراکز اقتصادی در این خیابان هیچ کس نمی تواند احساس عشق به پولی را که در آن احساس می گردد، انکار کند.

4) خیابان برگاق بالی مانی، ایرلند شاقتصادی

در صورتی که سریال تاج و تخت را تماشا نموده باشید، جاذبه این خیابان برای تان بیشتر می گردد. این خیابان با طراحی قرن هجدهمی خود در دو طرف خود درختان توس منحنی دارد که منظره ای جالب توجه به آن داده است. به این خیابان لقب حصارهای تاریک(Dark Hedges) نیز داده شده است.

5) خیابان شکوفهٔ درخت گیلاس بُن، آلمان

این خیابان سحرانگیز در آلمان سالیانه تنها دو تا سه هفته پوششی به رنگ صورتی بر تن می نماید. در این مدت افراد و گردشگران بسیاری با هدف عکاسی از این منظره به این شهر و خیابان سفر می نمایند و می روند.

6) خیابان های شفشاون، مراکش

خیابان های آبی رنگ شهر شفشاون مقصدی عالی برای علاقه مندان به عکاسی است. گلدان های گل روی دیوارهای رنگ آبی رنگ این شهر منظره ای زیبا به ارمغان آورده است که گردشگران را حذب خود می نماید.

7) خیابان لا بوکا بوئنوس آیرس، آرژانتین

رنگ خانه ها در این خیابان شگفت انگیز است و سطح هیجان این شهر شگفت انگیز را بالا می برد. بهترین بخش این است که ساکنان این شهرها رنگ ها را بسیار جدی می گیرند. زمانی که از یک رنگ خسته می شوند یا یک رنگ به خصوص را تمام می نمایند، به سادگی دیوارها را با رنگی جدید نقاشی می نمایند و این کارشان خانه هایی چهل تکه از رنگ های شاد و جذاب در شهر ساخته است.

8) خیابان میکونوس، یونان

این خیابان را می توان به کتابی هنری تشبیه کرد که تماما با رنگ سفید رنگ آمیزی شده است و حس آرامی به مسافران می دهد.

9) خیابان پورتوبلوی لندن، انگلیس

پورتوبلو یکی از مشهورترین خیابان لندن محسوب می گردد که به خیابان بازار لندن نیز شناخته می گردد. این خیابان به دلیل مغازه های عتیقه فروشی خود نیز شهرتی خاص دارد. خانه های رنگارنگ، غذای محلی و کاوش های قدیمی که می توان در این خیابان یافت، آن را به مقصد گردشگران تبدیل نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مشهورترین خیابان های جهان کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهورترین خیابان های جهان کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید