نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، جوامع جدید بر پایه نشستن طراحی شده اند. به همین دلیل مردم نیز بیش از پیش می نشینند که این نشستن اضافه می تواند اثرات منفی بر سلامت داشته باشد.

نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟

healthline: نشستن یکی از حالت های معمولی بدن است، مردم در اغلب موارد مانند کار، مطالعه یا سفر درحال نشستن هستند. با این حال این بدان معنی نیست که نشستن بی ضرر است. بیش از نیمی از یک روز هر فرد صرف نشستن و فعالیت هایی مانند رانندگی، کار پشت میز یا تماشای تلویزیون می گردد. جالب است بدانید کارمندان حدود 15 ساعت و کشاورزان حدود 3 ساعت در روز می نشینند.

بدن با فعالیت هایی مانند راه رفتن، ایستادن یا حتی تکان دادن دست و پا، کالری می سوزاند. نشستن و دراز کشیدن مقدار بسیار کمی انرژی مصرف می نماید و به همین دلیل میزان سوزاندن کالری را در بدن محدود می نماید. به همین دلیل است که کشاورزان 1000برابر بیشتر از افرادی که پشت میز کار می نمایند کالری می سوزانند.

هرچه میزان کالری سوزانده شده کمتر، احتمال افزایش وزن بیشتر است. به همین دلیل نشستن و دراز کشیدن موجب چاقی در افراد می گردد و افراد چاق نیز تمایل بیشتری به نشستن دارند.

در تحقیقاتی که بر روی بیش از 1میلیون نفر اجرا شده، نشان داده که نشستن زیاد می تواند موجب مرگ زودرس گردد و تا 49% احتمال مرگ را افزایش دهد. همچنین این عادات نشستن و دراز کشیدن با بیش از 30 بیماری مزمن مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی در ارتباط است.

مطالعات نشان داده که راه رفتن کمتر از 1500 قدم در روز یا نشستن برای مدت طولانی می تواند موجب افزایش قابل توجهی در مقاومت به انسولین و در نهایت باعث دیابت نوع 2 گردد. انجام حرکات و تمرینات فیزیکی می تواند فواید بسیاری داشته باشد اما همچنان نمی تواند تنها راهکار برای از بین بردن اثرات منفی نشستن زیاد باشد. پس بهتر است زمان نشستن را به حداقل برسانید.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید