کشورهای غربی باز هم روسیه را تحریم کردند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، تهران - خبرنگاران - آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا در واکنش به تنش دریایی اخیر میان روسیه و اوکراین، روز آدینه تحریم های جدیدی را علیه بعضی اتباع و نهادهای روس وضع کردند.

کشورهای غربی باز هم روسیه را تحریم کردند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، در بیانیه رابرت پالادینو جانشین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا آمده است، هدف از این تحریم ها پاسخ به اقدام روسیه در توقیف سه کشتی اوکراینی در آب های دریای سیاه است.

به نوشته وی، در پی این اقدام 6 فرد و 8 نهاد نظامی روسیه از سوی آمریکا تحریم شده اند.

همزمان خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داده است که اتحادیه اروپا، 8 مقام روسی را به دلیل آنچه که مصادره کشتی های اوکراینی خوانده، هدف تحریم قرار داده است.

این فهرست شامل مقام های ارشد گارد امنیت مرزی روسیه و فرمانده های سه کشتی روسی است.

تحریم های جدید علیه مسکو، اقدامی در پاسخ به توقیف سه کشتی اوکراینی در ماه نوامبر (آذر ماه) در تنگه کرچ واقع در دریای سیاه است که پس از ورود این کشتی ها به قلمرو آب های روسیه صورت گرفت.

مقام های اوکراینی اعلم کردند : تعدادی از خدمه کشتی ها در این حادثه زخمی شده بودند.

این حادثه موجب افزایش تنش میان مسکو و غرب شد که لغو دیدار رییسان جمهوری آمریکا و روسیه نیز پیامد آن بوده است.

تحریم های جدید علیه روسیه، تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که مجلس اروپا با انتشار گزارشی، اعلام نموده بود که دیگر مسکو را به عنوان یک شریک راهبردی به حساب نمی آورد.

این گزارش که سه شنبه گذشته به تصویب اعضای مجلس اروپا رسید، همچنین بر لزوم توقف پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 که قرار است از روسیه به آلمان کشیده گردد، تاکید نموده بود.

تنش ها میان مسکو و غرب از سال 2014 پس از الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه شروع شد.

کریمه واقع در جنوب اوکراین پس از برگزاری یک همه پرسی به خاک روسیه ملحق شد؛ اما اوکراین و غرب نتیجه این همه پرسی را نپذیرفتند.

اوکراین در سال های گذشته صحنه تحولات سیاسی و درگیری نظامیان ارتش با گروه های استقلال طلب در منطقه شرقی این کشور بوده است که ادعا می گردد مورد حمایت مسکو هستند.

شبس ** 9386 ** 1917

منبع: ایرنا

به "کشورهای غربی باز هم روسیه را تحریم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای غربی باز هم روسیه را تحریم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید