کف مقاومتی بورس تغییر کرد، کدام گروه ها مترصد رشد هستند؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی، خبرنگاران : در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افتی 11 هزار واحدی به کار خود پایان داد اما منفی شدن شاخص این سئوال را در ذهن سهامداران ایجاد کرد که آیا عقب نشینی از محدده حمایتی یک میلیون و 500 هزار واحدی در راه است؟

کف مقاومتی بورس تغییر کرد، کدام گروه ها مترصد رشد هستند؟

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از خبرآنلاین: ،در معاملات امروز که با جابجایی بیش 12.6 میلیارد سهم همراه بود به ارزش بیش از 15 هزار میلیارد تومان همراه بود، سه نماد فملی، شستا و خودرو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. این در حالی بود که معاملات مثبت نوری و شپنا نتوانست شاخص کل را مثبت کند.

در معاملات امروز، سه گروه خودرو، فراورده های نفتی و فلزات اسسی بیش از هزار میلیارد تومان معامله شدند و نماد پالایش با بیش از 863 میلیارد تومان پرمعامله ترین نماد بورس بود. این در حالی بود که امروز قیمت دومین صندوق ETF دولتی به زیر قیمت پذیره نویسی 10 هزار تومانی خود رسید. همچنین فارس با بازگشایی مثبت خود کمی از افت شاخص کاست.

قاسم صادقی، تحلیلگر بازار سرمایه در مصاحبه با خبرگزاری خبرآنلاین در مورد شرایط کنونی بورس گفت: منفی شدن بورس دلیل خاص امروز نداشت، این یک واکنش طبیعی است و فکر می کنم در چند روز آینده نوسان بورس بین محدوده یک میلیون 480 هزار واحد تا یک میلیون و 600 هزار واحد نوسان داشته باشد، اتفاقا چنین رویکردی برای شاخص بهتر است.

وی تاکید کرد: منفی هایی که در بازار می بینیم منفی های هیجانی نیست. چرا که صف های فروش سنگینی تشکیل نمی شود و عموما صف فروش ها سبک و یا منفی های قابل معامله و متعادل هستند. این نشان می دهد که واکنش، طبیعی است و بین سهامدارانی که میخواهند سود کنند سهام در حال جا به جا شدن است اما در مورد چند سهم بزرگ دولتی مثل خودرو و شستا تحلیل کمی متفاوت است.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: این سهم ها زا نظر من در حال کنترل شدن هستند و به آن ها اجازه تشکیل صف خرید و صف فروش سنگین داده نمیشود. چرا که اگر این اتفاق بیفتد احتمال هیجانی شدن بازار وجود دارد. لذ

وی افزود: حد عقب نشینی بازار حدود یک میلیون و 480 هزار واحد است مگر این که اتفاق و خبر خاصی پیش بیاید.

وی با اشاره به حجم معاملات گفت: با وجود حجم پولی که وارد بازار میشود و به واسطه خبرها و اتفاقاتی که در حال وقوع است خیلی انتظار ریزش ندارم و نهایتا فکر میکنم اگر ریزشی بخواهد اتفاق بیفتد یک هفته ای جمع میشود. مگر این که اخبار جدی بیاید یا حقوقی ها اذیت کنند.

وی با اشاره ب نزدیکی آغاز دوره ریاست جمهوری بایدن گفت: چون ریاست جمهوری ایشان تثبیت شده است عملا فکر نمیکنم حضورش آنچنان تاثیری بر بازار به صورت ضربتی بگذارد اما آغاز دوره کاری او حاوی سیگنال ها و خبرهای خوبی برای خودرویی ها و بانکی ها و شرکت های دارویی است.

وی پیش بینی کرد در روزهای آینده نیز نوسان محدوده بورس ادامه یابد اما بورس از کف مقاومتی یک میلیون و 480 هزار واحد عقب تر نرود چون در این محدوده کف سازی اجرا شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "کف مقاومتی بورس تغییر کرد، کدام گروه ها مترصد رشد هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف مقاومتی بورس تغییر کرد، کدام گروه ها مترصد رشد هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید