برگزاری جشنواره مبارک با نام مرحوم گلزار محمدی

به گزارش انجمن پرنده پارسی، مدیر کل هنرهای نمایشی با بیان اینکه شورای سیاست گذاری جشنواره عروسکی تهران-مبارک درباره دبیری جشنواره هجدهم تصمیم می گیرد، پیشنهاد کرد این رویداد با نام زنده یاد گلزار محمدی به عنوان دبیر برگزار گردد.

برگزاری جشنواره مبارک با نام مرحوم گلزار محمدی

به گزارش انجمن پرنده پارسی به نقل از مهر، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره شرایط دبیری هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک با توجه به درگذشت گلزار محمدی دبیر این دوره از جشنواره، گفت: فقدان گلزار محمدی یکی از هنرمندان محبوب و پرتلاش خانواده تئاتر عروسکی را به همه هنرمندان و خانواده تئاتر تسلیت عرض می کنم. حضور این بانوی هنرمند که هم مسئولیت دبیری جشنواره هجدهم و هم ریاست انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر را بر عهده داشت، برای فعالیت تئاتر عروسکی بسیار مؤثر بود.

وی ادامه داد: فقدان گلزار محمدی فعالیت های تئاتر عروسکی را تحت تأثیر قرار می دهد. وی با شور و علاقه فراوان تا همین هفته خاتمهی عمر، برنامه ریزی برای جشنواره هجدهم تئاتر عروسکی را انجام داد. وی از تدوین و انتشار فراخوان جشنواره گرفته تا انتخاب شورای سیاست¬گذاری و مدیران بخش های مختلف جشنواره را با حساسیت و شور و هیجان بالا انجام داد. همه ما توقع داشتیم با حضور گلزار محمدی جشنواره ای پرشور، خلاق و پرهیجان را داشته باشیم ولی فقدانش برای همه ما دردناک خواهد بود.

کرمی با بیان اینکه گلزار محمدی در زمان حیات خود همه کارها و برنامه ریزی های مربوط به بخش مختلف و همچنین انتخاب مدیران بخش های جشنواره هجدهم تئاتر عروسکی تهران-مبارک را انجام داده بود، یادآور شد: هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک به یاد گلزار محمدی، انرژی و آرزوهایی که برای این رویداد داشت برگزار خواهد شد.

مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه سخنان خود، گفت: برای انتخاب دبیر جدید هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران-مبارک خیلی زود است که اظهارنظر قطعی داشته باشم اما شورای سیاستگذاری جشنواره در اولین جلسه خود در این باره معین تکلیف خواهد نمود.

وی یادآور شد: برنامه ریزی ها از سوی گلزار محمدی اجرا شده بود و جشنواره هجدهم با حضور مدیرانی پرانرژی که توسط وی انتخاب شده بودند و برای شادی روح این هنرمند فقید ادامه پیدا می نماید. کرمی در خاتمه سخنان خود تأکید کرد: شورای سیاستگذاری جشنواره درباره دبیر جدید جشنواره تصمیم گیری می نماید اما نظر شخصی من به عنوان یکی از اعضای این شورا این است که هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک با حضور مدیران منتخب گلزار محمدی برای بخش های مختلف و با بهره مندی از مشاوره هنرمند با سابقه تئاتر و تئاتر عروسکی، با نام و یاد گلزار محمدی به عنوان دبیر جشنواره، برگزار گردد.

درد دل مرضیه برومند در پی درگذشت گلزار محمدی

منبع: همشهری آنلاین

به "برگزاری جشنواره مبارک با نام مرحوم گلزار محمدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره مبارک با نام مرحوم گلزار محمدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید