محورهای گفت وگوی بلینکن و لاوروف در ایسلند

به گزارش انجمن پرنده پارسی، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت، بلینکن در ملاقات با همتای روسی خود، علاوه بر روابط دوجانبه، درباره خط لوله جریان شمالی-2 نیز مذاکره نموده و قصد ندارد در مورد برخوردهای تهاجمی و مخرب روسیه سکوت کند.

محورهای گفت وگوی بلینکن و لاوروف در ایسلند

به گزارش گروه بین الملل انجمن پرنده پارسی به نقل از خبرگزاری تاس، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا میخواهد در ملاقات آینده با سرگئی لاوروف همتای روسی خود در حاشیه نشست وزیران شورای قطب شمال، مسائل مربوط به روابط دوجانبه و طرح ساخت خط لوله گاز جریان شمالی-2 را مورد آنالیز قرار دهد.

یک مقام بلندپایه در هیئت اعزامی آمریکایی به دانمارک تحت سرپرستی بلینکن، در جمع انجمن پرنده پارسی گفت: من فکر می کنم که وزیر خارجه ایالات متحده در ملاقات با سرگئی لاوروف، علاوه بر مسائل مربوط به روابط دوجانبه، مواضع واشنگتن در مورد طرح روسی ساخت خط لوله گاز جریان شمالی-2 که به امنیت انرژی اروپا آسیب می رساند را نیز مطرح کند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: ما قصد تیرگی بیشتر روابط با روسیه را نداریم، ولی صرفاً خواهان روابطی باثبات و قابل پیش بینی هستیم و این مسائل در ملاقات وزرای امور خارجه دو کشور مورد آنالیز قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه عرصه هایی نیز وجود دارد که آمریکا و روسیه در آنها منافع مشترکی دارند، یادآور شد: ولی در بعضی زمینه ها، طرف روسی رفتاری تهاجمی و برخوردهایی غیرسازنده دارد و همانطور که رئیس جمهور جو بایدن گفته، باید بهای این اقدامات خود را بپردازد. ما در این خصوص دست روی دست نخواهیم گذاشت.

لازم به یادآوری است که بلینکن طی روزهای 16 الی 20 ماه مه (26 الی 30 اردیبهشت ماه) به کشورهای دانمارک، ایسلند و گریلند سفر می نماید. وزیر خارجه آمریکا در جریان مذاکرات تلفنی هفته گذشته خود با سرگئی لاوروف با وی به توافق رسید که در حاشیه نشست وزیران کشورهای عضو شورای قطب شمال در ایسلند با یکدیگر ملاقات نموده و درباره مسائل مربوط به دستور کار روابط دوجانبه و بعضی موضوعات مهم بین المللی گفت وگو نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محورهای گفت وگوی بلینکن و لاوروف در ایسلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محورهای گفت وگوی بلینکن و لاوروف در ایسلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید